« Späť

Tu i tam

Božie narodenie je dlhé. Začína v decembri a končí v januári. Ktorý sviatok sa tak dlho slávi, ako tento? Do Betlehema prišli 3 králi a v Kapčigaji všetci boli kráľmi. Veď pri krste sme dostali túto hodnosť. Takto všetci vystrojení sme sa šli pokloniť nášmu Kráľovi. 

 

Tento rok je bohatý na sneh i v Kapčigaji. Stačí isť pred dom a sme v snehu  «až po krk». Ale my ho nemáme až po «krk», my sa tešíme. Horšie to majú naší starší, čiže naši vychovávatelia. Tí sa boja, aby sme neochoreli, pri guľovačke, sánkovačke sa nedolámali.


Zimné prázdniny neboli krátke, hoci rýchle ubehli. A teraz šup do učenia. Nejde to tak rýchle, ako «v zime na sánkach», ale dá sa to zvládnuť. Veď tento školský rok chodíme do školy už len 5 dní do týždňa a nie 6 dní. 

 

 

Žiaci z divadeľného kräžku Zvezdopat, zo školy č. 5 v Kapčigaji, sa zúčastňujú projektu "Odovzdaj dobro ".
Z celého srdca úprimne ďakujeme učiteľom a hercom, že navštívili náše Očagi a zahrali divadelko "Marozka" pre naše deti.  

 

Ďakujem p. psychologičke Oľge za vykonane školenia i cvičeň pre detí a ich rodičov. Na toto stretnutie prišli i niektorí rodičia detí, ktoré bývajú v Očagach. Bolo to zaujímavé i obohacujúce stretnutie. 

 

 

 

 

 

 

 

Sr. Emília