« Späť

Život je ako jeseň – pekný a pestrofarebný

 

 

 

Ľudka, ktorá už nekoľko rokov žije v našich Očagoch, bola vybraná za Almatinský kraj v prednese poézie. Zúčastnila sa celokazachstanskej súťaže v Karagande a obsadila 3. miesto. Gratulujeme jej a tešíme sa spolu s ňou.

 

 

 

Po krásnom, horúcom lete i jeseni prišli chladné dni, ktoré nám hovoria, že aj tento rok bude zima. Nohy, ruky rastú a preto niečo sa zdedí, ale niečo treba aj kúpiť. Aj tohto roku vďaka vám, nebudeme mŕznuť. Na nákup chodíme po etapách, pretože všetci by sme sa do obchodov nevmestili. 

 

 

 

My sme veľmi radi, keď nás vezmú aj na takéto nákupy. Aspoň vieme, čo koľko stojí, koľko času vezmú nákupy. Jedným slovom nie je to tak jednoduché a rýchle v porovnaní s naším rýchlym jedením. 
 

 

 

 

Sv. Otec František ohlásil október 2019 za mesiac kresťanských misií. Aj my sami sme sa k tomu pripojili, aby sme v nás i v iných obnovili misíjneho ducha. 

 

 

Na stretnutie teológov i zodpovedných za rôzne náboženské skupiny pozvali i o. Artura. Podčas tohto stretnutia bola ocenená práca rôznych náboženských skupín a medzi ne patrila aj farnosť Kapčigaj, ktorú spravuje o. Artur. Pri udelení tohto ocenenia o. Artur povedal: "Ocenie je ovocie pomoci sponzorov, práce naších vychovávateľov i misionárov a je to milosť od Pána".